lawenda

9 stycznia 2018 - admin

Woreczki na lawendę

Wszystkie panie domu poszukują nowych sposobów na to, by zapach w pomieszczeniach oraz w szafach był zawsze miły i przyjemny. W końcu, przyjemny zapach naszego domu to jedna z jego wizytówek. Jedną z roślin bardzo często używanych właśnie w celach odświeżania powietrza jest lawenda.

Zapach lawendy jest niezwykle łagodny i uspokajający, kojarzy się z czystością i schludnością, dlatego właśnie tak często odświeżacze do pomieszczeń mają tą nutę zapachową. Poza tym suszona lawenda bardzo często jest wykorzystywana do odstraszania niechcianych owadów z szaf i szafek, w których przechowywana jest odzież, głównie wełniana.

Oczywiście tymi niechcianymi owadami są mole. Lawenda rzeczywiście spełnia swoją rolę i pomaga utrzymać szafy w czystości i porządku. Lawendę można trzymać w formie zasuszonego bukietu, w ten sposób może być bardzo ładnie wyeksponowana na stole czy komodzie. Pięknie wygląda, jednocześnie uwalniając swój relaksujący, miły zapach.

Jeżeli jednak chcemy lawendę zastosować jako odstraszacz owadów do szafy, musimy umieścić ją tam w innej formie niż w postaci bukietu. Byłoby to bowiem dosyć niewygodne i niepraktyczne. Świetnym sposobem jest natomiast umieszczenie kwiatów lawendy w specjalnych woreczkach. Woreczki na lawendę zwykle uszyte są z lnu lub bawełny
Służą do przechowywania w nich suszonych kwiatów. Takie woreczki można umieścić pomiędzy wieszakami w szafie, w szufladach oraz wszędzie tam, gdzie uznamy za stosowne. Można uszyć je samemu z kawałków tkanin, lub zamówić gotowe przez internet.

Zobacz koniecznie: Woreczki na lawendę | Woreczkowo.pl

Dom i ogród woreczki na lawendę /

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *