szkolenia bhp zmniejszaja ryzyko wypadkow w pracy

21 września 2018 - Alfred Pasiak

Szkolenia dotyczące bezpieczeństwa i higieny pracy

Przyjęcie nowego pracownika do pracy wiąże się z nowymi możliwościami. Często procentuje to świeżą energią przekładaną bezpośrednio na wzrost w firmie. Dlatego niezwykle ważne jest spełnienie podstawowych obowiązków przed przystąpieniem do pracy, by była ona jeszcze bardziej wydajna, a zarazem bezpieczna dla pracownika. Jednym z takich obowiązków jest przeprowadzenie szkolenia wstępnego – szkolenia bhp.

Kursy bhp organizowane w Krakowie, to często szkolenia stojące na wysokim poziomie jeśli chodzi o merytorykę. Oczywiście poziom kursu zależy przede wszystkim od osoby go przeprowadzającej. Porządne szkolenia bhp od wielu lat w tym mieście zapewnia firma eSTe SECURA Kraków (zobacz tutaj: http://este-secura.pl/). Można nawet powiedzieć, że to jedne z najlepszych szkoleń w branży bhp w tym rejonie.

Szkolenie bhp wstępne dzieli się na instruktaż ogólny, na karcie szkolenia wstępnego jest on na samej górze oraz instruktaż stanowiskowy, który znajduje się nieco niżej na karcie. Kto prowadzi instruktaż ogólny? Instruktaż ogólny prowadzi pracownik służby bezpieczeństwa i higieny pracy lub osoba wyznaczona przez pracodawcę. Może to być też sam pracodawca, jeżeli ma uprawnienia uzyskane po otrzymaniu odpowiedniego szkolenia. Ewentualnie pracownik wyznaczony przez pracodawcę o wiedzy i umiejętności pozwalającej na realizację instruktażu ogólnego oraz posiadający szkolenie w dziedzinie bezpieczeństwa i higieny pracy.

Należy zwrócić uwagę na program instruktażu ogólnego, który powinien być realizowany w czasie nie krótszym niż trzy godziny – mowa tu o trzech godzinach lekcyjnych. Ten ramowy program zawiera istotę bezpieczeństwa i higieny pracy, zakres obowiązków i uprawnień pracodawcy i pracowników. Szkolenia bhp są niezbędne w każdym miejscu pracy, stanowią one nierozłączny element w trosce o nasze zdrowie.

Biznes bhp / kraków / kursy bhp / szkolenia bhp / szkolenia wstępne bhp /

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *