kebab

17 stycznia 2017 - admin

Smaczne jedzenie o dalekim pochodzeniu

Mimo różnic w tradycji, a często i zupełnie odmiennych modeli życia, Polacy chętnie próbują egzotycznych dań, które serwują im obcokrajowcy. Choć imigranci zwłaszcza w ostatnich latach nie kojarzą się zbyt pozytywnie, to jednak prowadzone przez nich restauracje fast food cieszą się niesłabnącą popularnością. Niechęć niechęcią, ale jeść trzeba.

Co więcej, wielu rodaków tak przyzwyczaiło się do dań o zagranicznym pochodzeniu, że zapominają nawet, iż kebab nie jest ich własnym daniem. Czy jedzenie łagodzi obyczaje? Do pewnego stopnia na pewno. Warto zatem sięgnąć do tradycji dawnych biesiad i przy wspólnym posiłku spróbować porozumieć się ponad podziałami. W naprawdę wielu przypadkach się to udaje. Nawet w ksenofobicznie nastawionej i zalęknionej Polsce. Kebab w Krakowie to danie pyszne, które pozwala dostrzec zalety życia ludzi z dala od kraju nad Wisłą. A otwarta postawa to jedyne stanowisko, które pozwala pokonać lęk. Warto to zrobić, ponieważ w przeważającej części przypadków ten strach okazuje się zupełnie bezzasadny.

Restauracje fast food nie pojawiły się w Polsce jako następstwo zwiększonego napływu imigrantów z pełnego niepokojów Wschodu. Wyrastają jak grzyby pod deszczu na skutek czerpania z wzorców zachodnich. Jedzenie w nich kojarzone jest jako niezdrowe. Jak jednak mówi znane powiedzenie, wszystko jest dla ludzi. Liczy się natomiast umiar.

Dlatego właśnie kebab czy burgery w Krakowie to dobry pomysł, gdy szuka się odmiany i chce spróbować czegoś innego.

Kuchnia burgery / dania fast food / kebab / kuchnia /

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *