sprowadzanie zwłok z zagranicy

9 stycznia 2018 - admin

Procedura sprowadzanie zwłok z zagranicy

W erze globalizacji, w której obecnie żyjemy, często zdarza się, że członkowie naszej rodziny nie mieszkają na stałe w ojczyźnie. Co jeśli bliska nam osoba zmarła za granicą, a chciałaby być pochowana tam skąd pochodzi? Wtedy na członkach najbliższej rodziny spoczywa zadanie sprowadzanie ciała zmarłego na miejsce pochówku.
Przewóz zwłok z zagranicy nie jest procedurą skomplikowaną i nie wymaga od nas szczegółowej znajomości prawa. Większość domów pogrzebowych w swoich ofertach ma możliwość, oczywiście za dodatkową opłatą załatwienia wszystkich formalności związanych z przewozem trumny czy też urny.

Procedura przewożenia zmarłego wygląda następująco, na samym początku występujemy o zgodę na transport osoby zmarłej do prezydenta miasta, w którym pochówek ma się odbyć. Dalej wniosek przekazuje się do odpowiedniego polskiego urzędu konsularnego, znajdującego się na terenie państwa gdzie bliski zmarł. W tym momencie należy uiścić opłatę za przewóz zwłok (w zgodzie z Tabelą Opłat Konsularnych obowiązujących na terenie danego kraju). Poza wspomnianą zgodą prezydenta/starosty miasta wymagane jest kilka dokumentów.

Przewóz zwłok:
– akt zgonu
– zaświadczenie medyczne, że zgon nie miał związku z chorobą zakaźną
– zaświadczenie z zakładu pogrzebowego odpowiedzialnego za transport o spełnieniu norm przewozu szczątków
– zezwolenie koronera na wywóz zwłok
Przewóz urny:
– akt zgonu
– zaświadczenie o kremacji zwłok
– zaświadczenie zakładu pogrzebowego, że urna jest z metalu i zawiera wyłącznie prochy osoby zmarłej.

 

Biznes przewóz zwłok z zagranicy /

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *