konopie medyczne

3 stycznia 2018 - admin

Oleje konopne w medycynie

Konopie wykorzystywane są w użytku już od bardzo dawna i w najróżniejszych gałęziach przemysłu. Z konopi wytwarzane były ubrania, papier, a nawet karoserie samochodowe. Tak bogate zastosowanie zostało już jednak zapomniane i w dzisiejszych czasach konopie postrzegane jest przede wszystkim jako marihuana, indyjska odmiana, której wpływ na zdrowie człowieka wciąż budzi kontrowersje i dzieli społeczeństwo.

Olej konopny posiada kombinację wielu witamin i minerałów. Dzięki swoim właściwościom polecany jest każdemu (no może z wyłączeniem małych dzieci), ponieważ stanowi ważny element zdrowej i zbilansowanej diety. Olej konopny wspomaga pracę serca i obniża ciśnienie, poprawia także funkcjonowanie układu krążenia, a więc wspomaga pracę naczyń krwionośnych. Ma także wspaniały wpływ na wzmocnienie pracy serca. Dzięki takim dobroczynnym właściwościom jest on bardzo popularny i ma szerokie zastosowanie w medycynie naturalnej. Już przed wieloma laty olej konopny był wykorzystywany w gospodarstwach domowych i dzięki dobremu wpływowi na zdrowie był stosowany przez nasze prababki. Możemy go zakupić zarówno w sklepach zielarskich, jak i aptekach.

Coraz bardziej powszechne stają się konopie medyczne dzięki licznym badaniom naukowym i coraz większej liczbie osób, które skorzystały z ich właściwości oraz szerszemu rozpowszechnieniu informacji na ten temat. W Internecie możemy znaleźć setki artykułów i wyników prowadzonych badań odnośnie medycznego zastosowania konopi. Na przykład konopie medyczne może być lekiem na padaczkę. Jedna trzecia osób dotkniętych epilepsją cierpi z powodu padaczki lekoopornej, w takich przypadkach stosuje się w leczeniu konopie medyczne.

Zdrowie i uroda konopie / konopie medyczne / medycyna / olej cbd /

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *