żarówki samochodowe led

15 maja 2018 - admin

Jak zmniejszyć koszty eksploatacji samochodu?

Paliwo w Polsce i na świecie, jest coraz droższe. Niestety na cenę tego surowca, wpływu nie mamy. Natomiast na ilość spalanego paliwa, czy zużycie części, już tak. Głównym sposobem, na obniżenie kosztów eksploatacji naszego pojazdu, jest tak zwany ECO-DRIVING. Nazwa na pewno wielu znana, jednak już zasady już nieco mniej.

W dużym skrócie ECO-DRIVING, polega na zmniejszeniu spalanego przez nas paliwa, za pomocą ekonomicznej jazdy. Czyli jazda na jak najwyższym biegu, i na jak najniższych obrotach. Do tego wykorzystywanie energii silnika do hamowania, oraz jazda stała prędkością. Oczywiście, łatwiej powiedzieć niż zrobić, bo warunki do takiej jazdy osiągniemy głównie na autostradach, których jak wiemy, w Polsce dalej jest nie wiele. Niestety podczas jazdy w mieście, w ciągłych korkach od świateł do świateł, ciężko jest stosować zasady ECO-DRIVINGU. Co zatem możemy zrobić, aby nasz samochód spalał mniej paliwa?

Na pewno dobrym rozwiązaniem, jest wyłączenie klimatyzacji. Kompresor klimatyzacji jest zazwyczaj napędzany za pośrednictwem wału korbowego w samochodzie (w bardzo dużym uproszczeniu). Każde włączenie klimatyzacji, skutkuję więc tym, że silnik musi zużyć więcej paliwa, aby zapewnić klimatyzacji sprawne działanie. Jest tylko jeden problem, nasz klimat robi się tropikalny i chyba nikt, kto ma klimatyzację, nie chce przestać jej używać.

Ostatnią alternatywą jaką dziś chciałbym omówić, to zmiana tradycyjnych żarówek, na żarówki samochodowe LED. Jeżeli w naszym samochodzie zastosujemy wszędzie, tego typu rozwiązanie, wówczas zaoszczędzimy sporo energii, jaką musi wytworzyć alternator, który również potrzebuje energii z silnika do działania.

Tak więc znowu zaoszczędzamy paliwo. Zasilacz LED i komplet żarówek LED na cały samochód to wydatek kilkuset złotych, ale patrząc w perspektywie czasu, koszt ten bardzo szybko się zwraca, z powodu oszczędności energii, a dodatkowo oświetlenie tego typu jest dużo bardziej wytrzymałe.

Technologie led / motoryzacja / światła led / żarówki samochodowe /

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *