filmowanie dronem dji phantom 3 - Kraków 2017

23 października 2017 - Alfred Pasiak

Dron – bezzałogowy statek powietrzny

Bezzałogowe statki powietrzne, czyli drony stają się coraz bardziej popularne. Można zauważyć, że coraz więcej ludzi decyduje się na ich nabycie lub wypożyczenie – w przypadku tych najlepszych modeli kosztujących stosunkowo duże pieniądze, a pozwalających na profesjonalne filmowanie dronem. Dotyczy to naszego kraju, ale również całej Europy i Ameryki Północnej.

Wszak nie jest to nic dziwnego. Bezzałogowe statki powietrzne zwane również dronami bywają niezwykle przydatne przy wielu pracach najróżniejszego rodzaju. Często wykorzystuje się je chociażby przy filmowaniu różnych rzeczy z tak zwanego lotu ptaka. Pozwala to na uzyskanie niezwykle efektownych scen, które znacznie podnoszą atrakcyjność wizualną filmu.

Miastem w naszym kraju, gdzie najczęściej wykorzystuje się bezzałogowe statki powietrzne jest Kraków. Wynika to najprawdopodobniej z tego, że tamtejsze widoki są szczególnie chętnie oglądane na zdjęciach uzyskanych na dużych wysokościach. Filmowanie dronem w Krakowie jest do tego stopnia popularne, że świadczy je na co dzień już kilka firm, m.in. RentGrandFox – firma rzetelna i doceniana wśród klientów.

Trzeba tutaj jednakże zaznaczyć również, iż wynajem drona z obsługą jest relatywnie drogi. Wynika to przede wszystkim z wysokiej ceny tych urządzeń oraz dość dużego ryzyka uszkodzenia go w trakcie użytkowania. Dlatego też osoby, które mają operować tego typu przyrządem odbywają specjalistyczne szkolenie. Dzięki temu ryzyko niepowodzenia i utraty cennego sprzętu staje się bardzo niskie, chociaż na pewno nie jest ono nigdy zerowe.

Drony są niezwykle przydatnymi statkami powietrznymi o wielkim potencjale. Warto na koniec wspomnieć również, iż mają one potencjalne zastosowanie militarne i meteorologiczne.

Technologie dron / filmowanie dronem / kraków / statek bezzałogowy / wynajem drona /

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *