hodowla roślin

28 września 2017 - admin

Egzotyka w każdym domu

Uprawa roślin tropikalnych i hodowla egzotycznych gatunków zwierząt możliwa jest w warunkach domowych. Aby zapewnić odpowiednie warunki klimatyczne faunie i florze wystarczy zapoznać się z ofertą specjalistycznych sklepów, w których można zaopatrzyć się w profesjonalne growboxy, sterowniki klimatu, oświetlenie czy tez systemy filtracyjne.

Jak w domowym zaciszu wyodrębnić przestrzeń na hodowlę roślin wymagających odpowiedniej wilgotności, temperatury oraz naświetlenia? Tu z pomocą przyjdą namiotu uprawowe. Ich wymiary są zróżnicowane i w zależności od wielkości hodowli można dostosować je do własnych potrzeb. Zasada ich działania opiera się na wyściółce z folii, która odbija światło dzięki czemu przyspiesza fazę wzrostu rośliny i pozwala na osiągnięcie fazy zakwitu w dużo krótszym czasie.

W namiotach instaluje się sztuczne oświetlenie. To za sprawą odpowiednich żarówek można wzmocnić proces fotosyntezy tworząc warunki klimatyczne innych szerokości geograficznych wewnątrz własnego domu. Oświetlenie można kupić pojedynczo lub razem w zestawach razem ze sterownikami. Planując hodowlą na większą skalę warto zainwestować w zasilacz, np. firmy Lumatek. Zasilacze mają zdolność do zwiększenia wydajności lamp co wpływa korzystnie na tempo rozwoju uprawy.

Asortyment przeznaczony do domowej hodowli roślin dostępny jest w sklepie typu growshop, na www.flora-fauna.pl. Pracownicy służą radą i doświadczeniem przy wyborze odpowiedniego sprzętu, pomogą również przy sprawach dotyczących hodowli konkretnego gatunku. Zakupy możemy zrobić stacjonarnie, w Krakowie, lub online. Sklep posiada szeroki katalog systemów uprawowych – kupimy tam wszystko, począwszy od ziemi na specjalistycznych sterownikach kończąc.

Zobacz więcej: Flora-Fauna | growshop

Dom i ogród asortymenty do hodowli roślin / growshop / sadzenie roślin /

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *